Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості по заробітній платі

Жовтоводському міському суду Дніпропетровської області,

52530, м. Жовті Води, вул. Маяковського, буд. 129

+38 (05652) 3-35-03, inbox@gv.dp.court.gov.ua

Позивач __________________________________
(П. І. Б., місце проживання, засоби зв’язку)

Відповідач: ТОВ “ВОСТОК-РУДА”

52210, Дніпропетровська обл.,

м. Жовті Води, Пров. Капітальний, буд. 2,

+38 (05652)5-53-07, vostokruda@ukr.net

 

Позовна заява
про стягнення заборгованості по заробітній платі

 

Ціна позову ___________________ грн.

З _____ я працюю у Відповідача на посаді ______________________________________________.

За період з ____________ по ____________ Відповідач не виплатив мені заробітну плату в сумі ________ грн., що є порушенням ч. 1 ст. 115 КЗпП України, згідно з якою заробітна плата повинна виплачуватися регулярно в робочі дні в терміни, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. я маю право на індексацію своєї заробітної плати в сумі _________________________________.

За порушення термінів виплати заробітної плати я згідно із ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати» від ____________ р. маю право на компенсацію втрати частини заробітної плати в сумі _________________.

Всього, за станом на «___» ____________ р. сума заборгованості відповідача переді мною становить ______________ грн.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 233 КЗпП України, чч. 2 і 3 ст. 81, ст. ст. 118, 120, 122 ЦПК України, положеннями законів України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати», «Про індексацію грошових доходів населення»

Прошу:

Стягнути з ТОВ “ВОСТОК-РУДА” на мою користь заборгованість із заробітної плати з урахуванням компенсації та індексації в сумі _______________ грн.

Додатки:

  1. Копія позовної заяви для Відповідача;
  2. Документ, що підтверджує перебування з Відповідачем у трудових відносинах;
  3. Довідка про заборгованість із заробітної плати;
  4. Розрахунок суми індексації заробітної плати;
  5. Розрахунок суми компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати.

 

            Дата                                                                                                                                              Підпис

Довідка:

1. Статтею 175 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше ніж за один місяць:
– Штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;
– Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Рішення суду про стягнення заборгованості по заробітній платі підлягає негайному виконанню. Виконання такого рішення суду не може бути зупинено оскарженням його у вищі інстанції.